• Főoldal
  • Bemutatkozás
  • Újdonságok / Gondolatok
  • Ékszerek, angyalhívók
  • Kapcsolat
  • Terápiák, kezelések
  • Masszázsok
  • Dimenziók
  • Álom / Álmok
  •  Tisztánlátásról
  • Az 5 elem, mantrák
  • Tiszta Tudat, meditáció
  • Karma, Átok, Ayurvéda
  • Gyakorlatok
  • Ajánlott oldalak
facebook googleplus

© Copyright 2013.
Minden jog fenntartva.

  • Tiszta Tudat, meditáció

    Posted : Május 05, 2016

    Mi a TisztaTudat?
    Félelmek alapja
    Felemelkedés jelentése
    Tiszta Tudat kritériumai és akadályai
    Hogyan meditálj?

  • Mi a TisztaTudat?

    Más néven elmenélküliség, gondolatmentesség, Üresség, szamádhi állapota. Ez a meditáció maga. Itt nincsenek sem gondolatok, képek, érzések. Itt Egy vagy mindennel, Eggyé válsz a térrel, csupán az Éberség, Figyelő állapotában maradsz. Ez a legmagasabb szintű tudatállapot, amit az ember elérhet, csak ebben az állapotban lehet megvilágosodni, vágynélkülivé és Teremtővé válni. Indiában és Tibetben nevezik ezt szamádhinak, a jóga célja is ez a test és szellem szinkronba hozásával. A szamádhinak is több szintje van, de mindegyik szintje automatikusan emeli a lélek rezgésszámát és ezzel tudatszintjét is. Átalakítja az egyént és képessé teszi Valós Lényének emlékezésére, ami nem a személyiség.

    A személyiség az egó jelenlétével alakul ki; amíg személyiség vagy, nem vagy képes egyedivé válni Valós Egyéniséggé. A személyiség, mivel az egótól ered, különállónak hiszi magát az Egytől, az Egyéniség viszont Egységtudatban él. A Tiszta Tudat gyakorlásával az egó eltűnik, nincs semmilyen bírálat, ítélet, rossz vagy jó, csak a Jelen Pillanat Valósága, melyben a dimenziók átláthatóbbá válnak és az illúzió fátyla lehullik. Ha valaki tartósan megtartja az Üresség állapotát, kifejlődik benne az alázat minden élő és az Univerzum felé. Kifejlődik a feltétel nélküli szeretet, avagy a Krisztus-tudat. Ez nagyon magas tudatszint, lásd Jézust, Buddhát, Gandhit, Oshot, Babadjit, Shai Babát.
    A megvilágosodás az egyetlen lehetőség, hogy kikerüljön a lélek a szamszaraból, reinkarnációs körforgásból. Csak ekkor lehetsz teljesen szabad, Egy a Teremtővel, amihez a felelősség vállalása elengedhetetlen. Aki vállalja a felelősséget saját magáért (másokért képtelenség a Szabad Akarat miatt, ha azt hiszed ez nem így van, kő keményen termeled a karmát magadnak és az is, aki átrakja a felelősséget a te hátadra. A gyermekért csupán 12 éves korig felelsz valamilyen szinten, de a döntés, választás jogát addig is meg kell hagyni, de ennek kifejtése is újabb könyv lenne.) Amíg másokat hibáztatsz, haragszol, csalódsz és érzelmileg függsz, ragaszkodsz bármihez, bárkihez, elvárásaid vannak; addig nem vállaltad a felelősséget magadért, nem vagy szabad.
    A szabadság is egy elcsépelt, szörnyen eltorzított fogalom lett. Ha szabad vagy; független (függőségektől mentes), vágynélküli, feltétel nélküli szeretet állapotában vagy, ahol mindig spontán élsz a Jelen Pillanatban, túlnősz a társadalmon és semmi nem képes többé manipulálni. Felelsz és nem pedig reagálsz. Ha mindenki magára találna, nem lenne szükség törvényekre és szabályokra. Lehet, hogy azt hiszed, senki nem tud manipulálni; van ott olyan, amit nem lehet látni, ez pedig a tömegtudat. Ezért van az például, hogy ha Franciaországban új találmányon dolgozik valaki, majdnem ugyanabban az időben egy másvalaki is föltalálja azt Ausztráliában. Minden gondolat, érzelem, sőt, az elhunytak volt személyisége is beleépül a kollektívába, a tömegtudatba. Vagy: Egyedül, lecsendesülve itthon vagyok napokig; nem találkozok és beszélek senkivel sem, nincs tv-m, nem olvasok újságot, rádiót sem hallgatok; meditatív állapotban mégis tudom hol és mikor milyen katasztrófa történt vagy lesz. Ilyenkor kitágulsz és a kollektív tudatból olvasol. Ugyanígy, bármikor, bármilyen információt, gyakorlatot lehívhatsz, ami éppen aktuális a pillanatnyi állapotodhoz. Erre példának azt tudom felhozni, hogy a legtöbb csatornázás a napjainkban, ami Tiszta, az nálam mindig évekkel, hónapokkal hamarabb lejön, mivel nincs idő.

    Visszakanyarodva a Tiszta Tudathoz. Minden nemű félelmet csak ebben az állapotban tudsz megszüntetni; amíg nem vagy Üres, csak elfojtás és újabb elmekondícionálás történik. Amíg vizualizálsz, pozitív gondolkodást gyakorlod és stb…, addig az elmédben vagy! Amíg képeket látsz, azok is gondolatok! A pozitív gondolkodásnál mégjobban kettéhasadsz, hiszen megtagadod a negatív oldaladat, elfojtod azt és ez lesz, ami ebben vagy következő életben hihetetlen erős démoni elementálként fog visszajönni hozzád! Nincs Egység sötét-világos, jó-rossz hiánya nélkül. Ez a dualitás, ezért van két agyfélteked is. A jobb agyféltek a női, intuitív, befogadó, avagy a világos, a bal a férfias, logikus, racionális, kézzel fogható tapasztalatok, erő és az öt érzékszerv megfelelője. Az egyik a jin, a másik a jang. Amíg a két energia nincs egyensúlyban a testben, addig az illető érzelmileg függ egy másik személy által, vagy túl materialista,( alulról van kikötve, felfelé zárt minden), vagy éppen elszállt (nem földelt, felfelé van csak kihúzva).

  • Félelmek alapja

    Mindenfajta félelem az önelfogadási problémán kívül (nem vagyok elég jó félelme), anyagi síkú, anyagi természetű félelem, melyek az egész testre hatással vannak, szomatizálódnak, vagyis orvosilag kimutathatóak. A nem vagyok elég jó félelme nem földi síkú, így ez csak az elmére van hatással, nem szomatizálódik. Ide sorolható minden pánikbetegség. Hiába járkálsz a tünetekkel az orvoshoz, semmit nem fognak találni, mert a szervezeted teljesen egészséges, csupán tünet van. Mindkét fajtánál különböző félelmek, elfojtások lapulnak, amelynek oka a különállóság. Az egó különállónak érzi magát mindentől, mindenkitől, Istentől is. Azt hiszi, az rajta kívül helyezkedik el és kívül keresi. Ez a különállóság mások hibáztatását eredményezi, ami továbbfajul gyűlöletté, ez agresszióvá, ami még nagyobb különállósághoz vezet. A félelem első megjelenése az éntudat megjelenésével kezdődik, általában 3 éves korban, amikor először tudatosul, hogy a szülő valami oknál fogva nincs jelen. A személyiség még nem alakul ki, csak az éntudat, ekkor az én kielégítése a legfontosabb, így kialakul a függőség a szülőtől. Később a gyermekben tudatosul, hogy a szülő is külön személyiség feladatokkal, így nem lehet folyton jelen. Később közösségtől, társadalomtól, hatalomtól való függőség alakul ki, melyet nem az egyén, hanem az adott csoport vezetői alakítanak ki saját érdekük, céljaik elérése miatt. Ekkor jelenik meg a kollektív tudatban a függőség és rászorultság érzése. A veszély és kiszolgáltatottság sugalmazásával ez mégjobban erősödik. De valójában egy lény sem különálló a Teremtőtől, Forrástól; így az elme és Felsőbb Én szinkronba hozásával oldhatók a félelmek, átlátható az illúzió.

    Minden sejt külön tudattal rendelkezik, információkat hordoz, melyeket továbbít a sejtkommunikáció során. Legelső sejtjeink a megtermékenyüléskor tartalmazzák az anyát és apát ért minden hatást, legyen az akár biokémiai, érzelmi reakció, ez mind tárolódik a hímivarsejtben és petesejtben. A megtermékenyített petesejt 3. eleme (az anya és apa mellett) maga a lélek, mely szubsztancionálisan adódik a megtermékenyülés energiáihoz a térből; ez a lélek leszületése. A lélek szintén rendelkezik előző életbeli tapasztalatokkal, emlékképekkel, melyet az én kialakulása, az ego megjelenése nem enged felszínre, de különböző technikákkal, meditációval, reinkarnációs technikákkal ismét tudatba emelhető!

    Maga a Teremtő Tudat sem nagyobb egy pontnál, de tudatának kivetülése létrehozza maga körül a teret és az anyagot.(Élet virágának középpontja, a Teremtés első napjai a Bibliában.) Minden innen származik, ezért a lélek képes bármire emlékezni az eredendőtől. Mivel minden az Egy forrásából van, ezért szoros kapcsolatban állnak egymással, mint mindennel, hiszen lecsupaszítva mindent: test, lélek; a végén csak a Teremtő marad, mely tükröződik az anyagi formában megjelentben. Ezért valójában sosem különálló.

  • Felemelkedés jelentése

    A felemelkedés akkor következik be, mikor az ego és a Felsőbb Én teljes szinkronicitásban marad tartósan. Ez még nem a végső Forráshoz való eljutás! De egy olyan létforma, amelyből bármikor bármilyen formát fel tud venni a felemelkedett, hogy segítsen a lelkeknek eljutni a Forráshoz. Ilyen lény volt pl: Babaji, Dévpuri, Toth…..stb.

  • Tiszta Tudat kritériumai és akadályai

    Tiszta Tudat kritériumai:
    egység, spontán tökéletesség (vagy, aki vagy, nem akarsz valaki mássá válni), tagadás (egy vagyok a fallal, de nem én vagyok a fal), természetes tartózkodás a tisztaságban (gondolatnélküliség)

    Akadálya a Tiszta Tudatnak:
    félelem, büszkeség, tudatlanság (azt hiszed, hogy nagyon informált vagy valamiben, közben kiderül semmit sem tudsz), vágy, kapzsiság (nem csak anyagilag, az idejével is lehet valaki kapzsi! Vagy amikor egy tanító ragaszkodna a tanítványaihoz, hogy bálványozzák és az egója hízzon)


    Forrás: Én és Deva Láma Prashad mesterem

  • Hogyan meditálj?

    Tudnod kell, hogy minden vezetett meditáció segít az ellazulásban, elengedésben, de ez nem meditáció. Mint említettem a meditáció a belső csend, éberség állapota. Feljöhetnek gondolatok, amiket tudatosan észreveszel, de ezek el is tűnnek. Az elején gyakran el fogsz kalandozni vagy az elméd ellenáll és egy fizikai kényelmetlenséget okoz. Nincs mire meditálni!

    Helyezkedj el kényelmesen, a gerinc egyenes legyen, hogy az energiaáramlás szabad legyen, ne akadjon el. Telefont kacsold ki vagy némítsd le. Mindenképpen akkor fogj neki, amikor nem kell időre menned, hanem hagyod, hogy akár fél órát, egy órát is benne maradj.

    Határozd el magad, hogy most meditálni fogsz. Ezt ne ismételgesd magadban, csupán szándékold. Ezután végy néhány mély lélegzetet, sóhajts, engedd ellazulni a testedet. Érezd, ahogy lábaid, kezeid ellazulnak, elnehezülnek. Érezd át ezt az egész testeden. Minden egyes kilégzésnél koncentrálj egy testrészre, míg el nem lazulsz. Ha elkalandozol közben, tudatosítsd magadban és térj vissza a figyelemhez. Egyszerre nem tudsz a testedre figyelni és közben gondolkodni.
    Amint lazábbnak érzed magad és légzésed is nyugodtabbá válik, csak a légzés figyelése maradjon. Érezz rá a belégzésed és kilégzésed ütemére, legyen áramló, lágy, könnyű. Semmit ne erőltess! A légzés energiaáramlását figyeld meg testedben. Belégzésnél érezd a levegőt az orrodon, mely nedves, hűvös, kilégzésnél áramoltasd végig testedben. Egészen a lábad ujjáig. Ha ez még nem megy, akkor koncentrálj egyetlen pontra a testeden. Ez lehet az orrod, hasad vagy a köldök feletti pici rész. Minél kisebb pontra koncentrálsz, annál nehezebb az elmének csapongania.
    A lényeg; érezd a légzésed ritmusát. Ne mondogasd közben magadban, hogy most kilégzek, most belégzek, mert az elméd a fogalomra fog összpontosítani. Ahogy megjelenik egy gondolat, ismerd fel. Ne azonosulj vele, mert beránt. Például a főnököd megalázott. Az elméd felhozza: A mai nap a főnököm megalázott, csúnyán viselkedett. Itt rajtakapod magad, hogy feljött egy gondolat. Adj neki egy címkét: megalázás. És ne gondold tovább ki-miért, mert milyen szemét és én majd...
    Ahogy beleszövöd az ént, azonosulsz és egy hosszú gondolatfolyammá lesz.
    Vagy rád tör az éhség és bedob az elme egy nutellás palacsintát. Észreveszed, címkézed: éhség és visszatérsz a légzés figyeléséhez. Minél többet gyakorolsz, észre fogod venni, hogy a gondolat már a legelején szertefoszlik és a rövid címkézést is elfelejtheted.
    A gondolatot kivetítve is szemlélheted. Megjelenik, aztán hagyod eltűnni, szertefoszlani. Egyre kevesebb gondolat fog előjönni és több lesz a csend. Ha látsz közben képeket, színeket, ne ragaszkodj hozzá. Fogadd el, figyeld meg, de minden alkalommal más-más tapasztalataid lehetnek, ezért ne kötődj egyikhez sem. Pár hét vagy hónap gyakorlás szükséges, hogy csak a légzésre tanulj meg figyelni és a testedre. Amikor megtapasztalod az ürességet, tudni fogod. Az éberségen kívül nem lesz ott semmi, még a légzésed figyelése sem.
    Ne légy lusta, edzeni kell az elmédet, hogy hozzászokjon nem ő irányít. Bármilyen érzés is jön fel, próbáld elengedni. Figyeld meg ellenállás vagy ragaszkodás keletkezik-e benned? Ha nem tudod miként engedd el, mert hatalmába kerít, akkor koncentrálj az érzésre! Ez lehet fájdalom, szomorúság, egy erős inger, hogy eleged van és semmire nem jó………….Menj bele az érzésbe. Ítéletmentesen mondod magadban: fájdalmat érzek a hátamban. Akkor koncentrálj a fájdalom kiindulópontjára, ami most a hátad. Ha teljesen semlegesen képes vagy odafigyelni, a fájdalom elillan, vagy ha meg is marad változni fog minden pillanatban és elveszíti jelentőségét.
    A nyugalom állapotában a légzésed életadó, lágy, áramló. Bármikor, amikor zavarodott vagy, netán dühös, figyeld meg a légzésed. Szaporább, felületesebb, a pulzusszámod magasabb. Ilyenkor emlékezz arra, milyen érzés a nyugalom állapota, csukd be a szemed, végy 3 mély tudatos lélegzetet. Ez kitisztítja a fejed és segít a megfelelő válaszadásban is.

    Vissza a lap elejére